tłumacz przysięgły z języka rosyjskiego

Tłumacz przysięgły z języka rosyjskiego – jak nim zostać?

Język rosyjski? Naprawdę warto!

Rosyjski to siódmy najczęściej używany język na naszej planecie, a Rosja jest na niej największym krajem. Wpływa to więc na wysoką częstotliwość używania ich ojczystego języka na całym świecie. Z roku na rok rośnie też zapotrzebowanie na wykształconych filologów, którzy doskonale władają tym wschodnim dyskursem. Profesjonalny tłumacz przysięgły z języka rosyjskiego na pewno znajdzie dobrze płatną pracę. Jednak jakie możliwości niesie ze sobą dany zawód oraz jakie wymogi należy spełnić by wykonywać tłumaczenia rosyjski Katowice? Już spieszymy z odpowiedzią.

Czym zajmuje się tłumacz przysięgły z języka rosyjskiego?

Tłumacz przysięgły języka rosyjskiego musi być osobą zorganizowaną, odpowiedzialną oraz zdyscyplinowaną. Jego główne zadanie to bowiem przekład na język ojczysty wszelkiego rodzaju pism urzędowych. Mogą to być faktury, dokumenty, dyplomy oraz certyfikaty. Zajmuje się on zarówno tłumaczeniem ustnym i pisemnym. Jest także osobą zaufania publicznego, a jego wszystkie zlecenia muszą trafić do repertorium. Dodatkowym aspektem działalności tłumacza może być praca jako nauczyciel czy trener w instytucjach państwowych. Tłumacz przysięgły rosyjski większość czasu spędza w biurze. Może pracować również jako freelancer. Jeżeli masz zamiłowanie do tego języka oraz lubisz wykonywać powyższe czynności, ta praca jest dla Ciebie! Dzięki niej zyskasz dobre wynagrodzenie, spełnienie zawodowe oraz społeczny prestiż.

Co zrobić, aby zostać tłumaczem przysięgłym?

Oczywistym warunkiem jest znajomość języka rosyjskiego. Jeżeli spełniasz ten wymóg, możesz przystąpić do egzaminu na tłumacza przysięgłego. Ustawa zezwala na udział w nim każdej osobie fizycznej, która ukończyła studia wyższe oraz posiada polskie obywatelstwo. Ważnym warunkiem jest też niekaralność.
Egzamin składa się z części pisemnej oraz ustnej. Maksymalna ilość punktów wynosi 400. Zdanie egzaminu zapewni 150 punktów w części pisemnej oraz tyle samo w części ustnej. Po tej procedurze możesz otworzyć własne biuro tłumaczeń rosyjski, budując swoją karierę krok po kroku. Powodzenia!